odivadle.sk

Tag: Ocenenia

nachádzajúci sa v článkoch

Akadémia divadelných tvorcov udelila Cenu za divadelnú sezónu 2018/2019

Tagy: | Ocenenia

Prvý ročník projektu Ceny Akadémie za divadelnú inscenáciu sezóny 2018/2019 dospel k svojmu vrcholu.
čítať celý článok

Víťazi Dosky 2019

Tagy: | Ocenenia

Bratislava, 10. novembra 2019 – Asociácia súčasného divadla vyhlásila počas slávnostného ceremoniálu, prvýkrát na doskách Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava, víťazov DOSKY 2019, ktoré vstúpili už do 24. ročníka. Nominácie a víťazov určila odborná divadelná obec – kritici, teoretici a publicisti, ktorých bolo tento rok 46.
čítať celý článok

Nominácie na ceny DOSKY 2019

Tagy: | Ocenenia

Ceremoniál 24. ročníka sa bude konať 10. novembra 2019 v spolupráci s mestom Bratislava prvýkrát v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Prenos z podujatia budú môcť vidieť v ten istý večer aj diváci Dvojky RTVS. Novým spoluorganizátorom sa tento rok stalo mesto Bratislava a záštitu nad podujatím prevzal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo.
čítať celý článok

Vznikla Akadémia divadelných tvorcov, bude odovzdávať aj divadelné ceny

Tagy: | Ocenenia

Na Slovensku vznikla Akadémia divadelných tvorcov, ktorá má svoje vízie, stanovy a plány. Bude odovzdávať aj divadelné ceny.
čítať celý článok

Poznáme víťazov cien DOSKY za rok 2018

Tagy: | Ocenenia

Ceny DOSKY sú ocenením tvorivých činov v oblasti profesionálneho divadla na Slovensku, a vo všetkých žánroch. Anketu DOSKY vyhlasuje Asociácia súčasného divadla od roku 1996. V tomto roku sa 23. ročník slávnostného ceremoniálu konal 7. októbra a prvýkrát v historickej budové SND.
čítať celý článok

Poznáme nominácie na ceny DOSKY 2018

Tagy: | Ocenenia

Poznáme nominácie na divadelné ocenenia sezóny DOSKY 2018. Nominácie určilo vyše 40 kritikov, teoretikov a publicistov, pričom mená víťazov sa dozvieme počas slávnostného ceremoniálu 7. októbra, ktorý sa po prvýkrát uskutoční v historickej budove SND.
čítať celý článok