odivadle.sk

Tag: Festivaly

nachádzajúci sa v článkoch

17. ročník festivalu súčasnej drámy - Nová dráma/New Drama

Tagy: | Festivaly

Festival Nová dráma/New Drama sa bude konať v októbri 2021 v Bratislave. Prinesie so sebou množstvo podnetného programu a spolu s ním aj desať divadelných inscenácií, ktoré boli nominované do hlavného programu 17. ročníka festivalu.
čítať celý článok

Noc divadiel 2020 - program

Tagy: | Festivaly

Prehľadný a súhrnný program 11. ročníka medzinárodného podujatia Noc divadiel 2020
čítať celý článok

Noc divadiel 2020 bude online

Tagy: | Festivaly

Jedenásty ročník medzinárodného podujatia Noc divadiel sa z dôvodu epidemiologickej situácie, ktorá významne poznačila rok 2020, bude konať v obmedzenej forme. Divadlá neotvoria brány fyzicky, pripravili si však rozličný online program. To všetko už 21. novembra 2020.
čítať celý článok

Divadelný festival na Orave

Tagy: | Festivaly

Divadelné hry, výstavy, prednášky a filmové projekcie budú súčasťou nového divadelného festivalu v hornooravskom regióne. Počas druhého septembrového týždňa ho bude hostiť ostrov na Oravskej priehrade.
čítať celý článok

Program Divadelnej Nitry priamo ovplyvnia diváci

Tagy: | Festivaly

Festival Divadelná Nitra hľadá nových členov do Diváckej programovej rady.
čítať celý článok

Divadelná Nitra 2019

Tagy: | Festivaly

Už 30 rokov žijeme v slobodnej spoločnosti, no mnohí z nás si dostatočne neuvedomujú význam slobody, jej hodnotu či hranice. Najmä generácie mladých ľudí, ktoré nezažili časy neslobody, považujú slobodu za samozrejmú výbavu individuálneho a spoločenského života. Významné výročie Novembra ´89, zlomového bodu v dejinách strednej a východnej Európy, je príležitosťou pripomenúť si podoby slobody a uvedomiť si jej cenu.
čítať celý článok

Program festivalu Nová dráma / New Drama 2019

Tagy: | Festivaly

Nová dráma/New Drama 2019 ponúkne 4. – 9. mája 2019 najzaujímavejšie inscenácie súčasnej drámy, ktoré vznikli v uplynulom roku v profesionálnych divadlách na Slovensku.
čítať celý článok

Divadelná Nitra 2018 - 13 inscenácii z 8 krajín počas 6 festivalových dní a viac ako 50 podujatí v sprievodnom programe

Tagy: | Festivaly

Už po 27. raz ponúkne Divadelná Nitra výber z toho najzaujímavejšieho, čo sa urodilo v európskom a slovenskom divadle. Do aktuálneho ročníka, ktorý sa bude konať od 28. septembra do 3. októbra, vstupuje festival s témou RE. Tá ako červená niť prepája vybrané scénické diela, ale aj rôznorodý sprievodný program. Ponúkne pohľad späť i nový začiatok.
čítať celý článok