odivadle.sk

Prvá on-line premiéra v histórii SND

Prvá on-line premiéra v histórii SND
   Zdroj: facebook.com/SND


Tagy: | SND

Slovenské národné divadlo uvedie po prvýkrát vo svojej histórii premiéru online.

V piatok 23. októbra 2020 vás o 19.00 hod. pozývame sledovať prvú on-line premiéru v histórii SND.

Slovenskému národnému divadlu záleží aj v tomto komplikovanom čase pandémie na priamom kontakte s divákmi. Z Modrého salóna v novej budove SND môžete sledovať na youtube on-line prenos premiéry hry SOVA z pera Natalie Kocáb.

Hru Sova napísala česká spisovateľka, dramatička a speváčka Natalie Kocáb, ktorá na radu dramaturgičky Dariny Abrahámovej nanovo prepísala text hry s desiatimi postavami na komornú hru pre dve skvelé herečky. V réžii Valerie Schulczovej sa predstavia Božidara Turzonovová a Barbora Andrešičová.

„Sova je výnimočný text, hovorí režisérka Valeria Schulczová, "autorka Natálie Kocáb oplýva dokonalým pozorovacím talentom, vďaka ktorému vytvorila dve hlboké, plastické a mimoriadne rovnocenné postavy babky a vnučky a vsadila ich do silného emotívneho príbehu. Je výnimočný svojou obyčajnosťou. Žiadny autorský manierizmus. Žiadne zbytočné schválnosti. Čisté situácie. Každý z nás ich dôverne pozná. Esencia rodinných vzťahov a medzigeneračných stretov. Natália však presahuje horizont jednej rodiny. Dotýka sa všeobecného problému schopnosti komunikovať, akceptovať odlišné myslenie a hodnoty. Dokonale rozumie bezbrannosti a samote. A potrebe hľadať záchranné člny v rodine, aj keď sa rozpadá.“

Činohra SND špeciálne ďakuje pánovi Ing. Karolovi Bustinovi, ktorý zásadným spôsobom prispel ku vzniku inscenácie Sova. Ďalej ďakujeme za pomoc a spoluprácu Martinovi Hasákovi, Lucii Šedivej, Ondrejovi Wolfovi, Marekovi Kráľovskému a Petrovi Balcerčíkovi.