odivadle.sk

Noc divadiel 2020

Noc divadiel 2020
   Zdroj: nocdivadiel.sk


Tagy: | Festivaly

Jedenásty ročník medzinárodného podujatia Noc divadiel sa z dôvodu epidemiologickej situácie, ktorá významne poznačila rok 2020, bude konať v obmedzenej forme. Divadlá neotvoria brány fyzicky, pripravili si však rozličný online program. To všetko už 21. novembra 2020.

Noc divadiel je pravidelným divadelným podujatím a už štandardne jej patrí tretia novembrová sobota. Program, ktorý pre svojich návštevníkov pripravia divadlá, vždy na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Aj keď pre pandémiu koronavírusu ostanú po prvýkrát historicky divadlá fyzicky zatvorené, neznamená to, že si pre svojich divákov nepripravili žiadny program.

V rámci tohtoročnej Noci divadiel prinesie Slovenské komorné divadlo Martin vo forme livestreamu divadelný kvíz, Slovenské národné divadlo pripravilo pre svojich divákov napríklad diskusiu o projekte Anna Franková a Štátne divadlo Košice pripravuje dokument zo zákulisia novej inscenácie.

Štúdio 12 a Divadlo ASTORKA Korzo ’90 sa spojili a ich spoločným výsledkom bude online diskusia a scénické čítanie hry bieloruského dramatika Andreja Kurejčika – URAZENÍ. BIELO(R)USKO. Divadlo Andreja Bagara v Nitre prezentuje online formou publikáciu a divadelnú knižnicu, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského zosumarizuje, čo všetko sa udialo a neudialo počas uplynulej divadelnej sezóny.

Divadlá nemyslia len na dospelých a pripravujú program aj pre najmenších. V podaní Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici, Bábkového divadla v Košiciach, Bábkového divadla Žilina či Bratislavského bábkového divadla sa deti môžu tešiť na scénické čítanie, zostrihy inscenácií a ďalší program.


Pre viac informácií sledujte webovú stránku Noci divadiel alebo Facebook Noci divadiel.


Noc divadiel 2020