odivadle.sk

Čo je slovak.theater?

Čo je slovak.theater?
   Zdroj: slovak.theater


Tagy: | Ostatné novinky

Projekt odivadle vznikol v roku 2017 pod pôvodným názvom slovak.theatre


slovak.theater – internetový priestor pre aktívne divadelné publikum

Pred sto rokmi sa začali písať dejiny slovenského profesionálneho divadla. Vstúpte do novej storočnice s internetovým časopisom slovak.theater. Ponúka priestor pre všetkých, čo majú radi divadlo.

Divadlo máme radi a o svoju vášeň preň sa chceme podeliť so všetkými. Naším cieľom je informovať o aktuálnych hrách, a umožniť divákom vymieňať si svoje dojmy z nich. Vyjadriť nadšenie či sklamanie, alebo oceniť tvorbu. Za divadelnými inscenáciami stoja celé tímy ľudí, ktorých prácu si vážime a chceme im aj týmto spôsobom vzdať úctu.

Uvedenie projektu do života bolo 1. marca 2020, čím sme si chceli uctiť 100. výročie vzniku slovenského profesionálneho divadla a tiež symbolicky začať novú etapu, v ktorej by sme si priali intenzívnejšie prepojenie divadla a jeho publika a kontakt divákov nazvájom.

Internetový časopis prináša priestor vo viacerých rovinách:

1. možnosť písať hodnotenia a recenzie

slovak.theater ako prvý ponúka jednotné miesto pre tých, ktorí chcú s ostatnými divákmi zdieľať svoje hodnotenia alebo písať recenzie na činoherné divadelné inscenácie. Stačí sa iba registrovať. Tak ako u mnohých iných produktov a služieb, divák chce poznať názor ostatných na divadelné predstavenie. Rôznorodosť pohľadov pomôže pri výbere hry a obohatí po zhliadnutí inscenácie. Cieľom recenzií je podať vlastný názor na divadelné predstavenie, na výkony hercov, réžiu, spracovanie témy, prínos a celkový dojem z inscenácie. Postupne sa tak bude vytvárať čoraz väčšia databáza inscenácií s hodnoteniami od samotných návštevníkov.

Ak ste v zozname publikovaných inscenácií nenašli tú, o ktorej by mali vedieť aj ostatní, dokážete ju ľahko a bez registrácie pridať.

Publikované recenzie a ich hodnotenie pomôžu ostatným návštevníkom v ich prehľade a ponúknu tip na návštevu divadla. Samotná recenzia môže mať až 1200 znakov a môže obsahovať aj prípadné plusy alebo mínusy inscenácie. Recenzent udeľuje inscenácií hodnotenie od 0 do 10 hviezdičiek (pričom 10 je najlepšie hodnotenie). Každá recenzia podlieha schváleniu pre kontrolu dodržania všeobecných podmienok publikovania na internete a pravidiel časopisu.

2. databáza informácií

slovak.theater na jednom mieste združuje informácie o inscenáciách, ich tvorcoch a aj hercoch zo všetkých slovenský divadiel. Dokáže tak slúžiť ako databáza informácií a spoločný priestor pre komunitu divákov.

slovak.theater tiež v sekcii novinky prináša aktuálne informácie zo sveta divadelného umenia. Súčasťou budú reportáže a informácie o divadelných festivaloch na Slovensku, sútaže a iné aktivity pre čitateľov.

Okrem samotnej webovej stránky existuje aj facebookový profil a účet na Instagrame.

Existenciu tejto platformy môžu zúžitkovať aj samotné divadelné inštitúcie, ktoré na jednom mieste nájdu odozvu od svojich divákov. Tento rozmer kontaktu názoru diváka a tímu tvorcov je pre slovenský internet jedinečnosťou.

Všetky služby sú bezplatné. Prezeranie databázy, čítanie noviniek, publikovaných recenzií a pridávanie tipov na nové inscenácie je prístupné pre každého bez registrácie. Recenzovanie inscenácií je podmienené registráciou a vytvorením užívateľského konta..Časopis z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Čo je slovak.theater?